Прозорі та відкриті аукціони з продажу сировини на Prozorro.Sale

Система Прозорро чудово себе зарекомендувала як один з вагомих інструментів протидії корупції. Нещодавно її майданчики були задіяні для організації торгівлі необробленою деревиною. Такий крок зумовлений тим, що значна частка вітчизняного ринку лісу знаходиться в тіні. Результати пілотного проекту, який був запущений у лютому 2020 року, показали дуже гарні результати. Ринок поступово став виходити з тіні, а рівень корупції істотно зменшився.

Нові схеми торгівлі лісом

Можна відзначити, що Прозорро й раніше займалося реалізацією матеріалів, але з нового року це правило стало не просто рекомендованим, але й обов’язковим для виконання. Це, перш за все, стосується таких компаній, об’єм поставок яких складає не менше десяти мільйонів гривень. Про зазначене обмеження згадується в прийнятих Постановах Уряду.

Що нового відбулося? В першу чергу, на майданчиках, підключених до Прозорро.Продажі, підприємства повинні виставляти не менш четвертої частини планових обсягів заготівлі деревини щомісяця. Така сировина формується виключно в великі лоти. Мінімальний показник обсягу складає сто п’ятдесят кубометрів, при бюджеті від двохсот тисяч гривень.

На Prozorro.Sale новий формат торгів, пов’язаних з продажем якісної необробленої деревини, проводиться щодня. За невеликий проміжок часу вже було організовано більш ніж дев’ятсот чесних, прозорих аукціонів. Також треба відзначити різке збільшення доходів до бюджету.

Як проводяться торги деревиною на Прозорро

Пілотний проект проходив більш ніж рік. За цей час вдалося отримати значний результат. В першу чергу, всі основні учасники зобов’язуються надати пакет офіційної документації. Крім того, ці документи доступні й відкриті громадськості, журналістам та простим користувачам. У цьому полягає відповідальний підхід, чесність, прозорість. Спеціальний майданчик допоможе всім правильного підготуватися до майбутнього аукціону. Для прийняття участі в ньому треба:

  • Пройти реєстрацію на.
  • Вибрати торги з необхідними параметрами і характеристиками.
  • Завантажити документи, зайшовши в ЛК.
  • Оплатити встановлені внески.
  • Зробити конкретну ставку.
  • Укласти офіційний договір.
  • Оплатити вибрані лоти.

Дізнатись більше, як проходять сьогодні торги необробленою деревиною в Україні через майданчики Прозорро можна за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-lis-kruglyak-u-m-poltava-na-elektronnomu-majdanchiku-tb-u/.