Реалізація майна з Держрезерву в Україні

У випадку незвичайної ситуації в країні повинен бути матеріальний держрезерв. Він був створений в той же рік, коли Україна була оголошена незалежною. В структуру Держрезеву входить 33 підприємства державної форми власності, куди ввійшли також склади, хлібокомбінати, холодильні комплекси та інше. Всі ці підприємства створені для того, щоб зберігати у себе стратегічно важливі матеріальні ресурси, які можуть стати життєво необхідними у випадку надзвичайної ситуації.

В зв’язку з тим, що термін придатності деяких товарів з часом спливає, вони списуються та продаються на відкритих аукціонах. В масштабах країни реалізація резервної списаної продукції характеризується мільйонами гривень. Для того, щоб мінімізувати зловживання можновладцями своїх службових становищ та зробити ринок продажу цієї продукції прозорим, була створена система Прозорро.Продажі. Дізнатися більше цікавої інформації про продаж товарів із держрезерву можна на сайті https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/spisannya-resursiv-derzhavnogo-rezervu/.

Як стати покупцем

З появою високих технологій та з допомогою громадських активістів державі нарешті вдалося знайти та застосувати ефективний інструмент для боротьби з корупцією в сфері реалізації держмайна. Раніше велика кількість майна державної та комунальної власності реалізовувалася на основі тіньових схем, що супроводжувалися корупцією та хабарництвом. Але якщо майно продається через відкриті електронні торги Прозорро, то тут ніякої змови бути не може, так як всі учасники аукціону закодовані під номерами. Дізнатися про те, хто саме став переможцем, учасники аукціону, його організатор та спостерігачі зможуть лише після закінчення торгів. Так забезпечується чесна гра.

Торги проводяться на спеціальних сайтах – торгівельних майданчиках, що мають відповідний рівень акредитації в системі Прозорро. Для того, щоб стати покупцем того чи іншого лоту, користувач електронного торгівельного майданчику повинен подати заявку на участь ще до початку торгів. Також необхідно буде сплатити відповідний реєстраційний внесок. За 15 хвилин до того, як розпочнеться аукціон, потенційний покупець повинен зайти в особистий кабінет на сайті торгівельної біржі та перейти за посиланням, що буде йому відправлене системою. Також необхідно буде прийняти умови участі в торгах.