Що таке конкурентний діалог в тендерних закупівлях

Конкурентний діалог – це одна з тих процедур, що грає важливу роль в процесі проведення публічних закупівель. Варто зазначити, що така процедура актуальна далеко не у всіх випадках й застосовується вона лише в окремих ситуаціях. Більш детально мова про це піде далі. Досить важливо, щоб сам конкурентний діалог, як і будь-які інші процедури проводились на майданчику, маючому зв’язок з електронною системою ProZorro. Сайт tender.uub.com.ua – це один електронних ресурсів, який підходить по даному критерію.

В яких ситуаціях зустрічається конкурентний діалог

Як вже раніше згадувалося, є певні ситуації, в рамках яких компанії доводиться вступати до конкурентного діалогу.

Ця процедура звично застосовується тоді, коли:

  • В якості предмету в тендері виступає не товар, а надання певних послуг. Причому, не так важливо, чи то є юридичні, консультаційні, інтелектуальні або ж робочі послуги. В будь-якому випадку, важливим моментом буде проведення переговорів між замовником та постачальником. Лише в такому випадку є реальна можливість досягти компромісу з метою отримання якісного результату виконаної роботи;
  • У замовника не виходить визначитися з тим, які будуть технічні умови проведеного тендеру – відповідно, потенційні виконавці, що мають бажання прийняти участь в тендері будуть звертатися до держустанови з бажанням дізнатися більше інформації з приводу того, що це за тендер та який результат хоче побачити замовник.

Варто акцентувати увагу на тому, що дуже часто замовники приймають рішення саме на користь конкретного діалогу. Тобто, замість того, щоб вказати всі умови в оголошенні, вони бажають вислухати пропозиції в діалозі зі всіма виконавцями. Таким чином, можна більш детально ознайомитися з учасниками й обрати зі всіх пропозицій найбільш вигідні.

Що стосується конструкції самого конкретного діалогу, то він поділяється на два основних етапи, це:

  • Самі переговори в ході яких визначаються умови закупівлі, якісь особливі аспекти співробітництва з державною установою та приватним підприємством;
  • Аукціон – це той самий процес, в ході якого обирається один з учасників, що запропонував замовнику найбільш вигідні умови.

Саме так і виглядає конкурентний діалог, з принципами якого повинні бути ознайомлені всі підприємці, що мають бажання прийняти участь в тендерних закупівлях.