Як перемогти в комерційному тендері на дрова?

Перемога в тендері надає не тільки стабільну та вигідну роботу. Вона також значно підвищує рейтинг фірми, компанії чи фізичного лиця, який буде виконувати замовлення. Особливо почесно перемогти в тендері від державної організації, адже тоді той, що буде надавати послугу, стане державним поставщиком. Переглянути активні тендери на дрова можна тут  https://sale.uub.com.ua/ru/news/aukcyony-po-lesu-na-ploshhadke-ukraynskoj-unyversalqnoj-byrzhy.

Вибір переможця

Перемогти в тендері складно. Адже далеко не одна людина вирішує, хто ж стане переможцем і тим, хто буде надавати товар чи послуги. Є кілька важливих нюансів, які впливають на майбутню перемогу и взагалі на подачу конкурсної заявки. Адже часто, особливо тільки створені компанії, сумніваються в своїх силах та не приймають участі, хвилюючись марно згаяти час.

Часто для того, щоб обрати переможця, створюється спеціальна тендерна комісія. Вона визначає не тільки це питання, але й багато інших. Наприклад, які саме документи мають подати учасники, які критерії для них будуть висунуті, що їм необхідно запропонувати та скільки інформації надати, щоб заохотити. Всі рішення проходять через цю комісію.

Не потрібно забувати про те, що для участі в конкурсі на поставку товарів чи послуги потрібно збирати цілий пакет документів. Вони також будуть перевірятися тендерним комітетом. Обов’язково серед них повинні бути перелік товарів та послуг, що надає компанія чи фізична особа, пропозиція, що вона надає, те, як буде вирішуватися проблема. Нерідко також тендерний комітет просить надати технічний паспорт товару, щоб оцінити його якість. Також можливо потрібно підтвердити свій досвід роботи. Для цього потрібно додати відгуки минулих роботодавців або звіти зі створених товарів чи наданих послуг. Взяти участь у тендері можна на сайті sale.uub.com.ua.

Корумпованість

Не можна скидати з рахунків цей фактор, але і не варто надавати йому занадто великого значення. Якщо 10 років тому «відкати» були звичайною практикою, то з тих пір встигли з’явитися і антикорупційні угоди, і етичний кодекс постачальника, і т.п. Численні тендери, проведені без «відкатів», показують, що комерційні і державні закупівельники змінилися в кращу сторону і вже дійсно схильні «хворіти» за результат.

Крім того, стали очевидні слабкі місця електронних аукціонів: запропонована учасником-переможцем надмірно вигідна ціна найчастіше виливається для замовників в низька якість товарів або послуг, затягування термінів і інші неприємні наслідки. Сьогодні навчені гірким досвідом організатори конкурсів звужують коло потенційних постачальників шляхом жорсткості критеріїв відбору та умов поставки, а не тільки вигідним прайсом.

Шанси на перемогу

Хоча державні тендери традиційно вважаються більш складними, виграш в комерційному аукціоні не гарантує отримання замовлення. Відбувається це в тому числі тому, що 80% звернень надходить від клієнтів, які свідомо не збираються укладати договір, а просто «моніторять» ситуацію на ринку. Це конкуренти, представники банків, кошторисники, молоді компанії, у яких ні на що немає грошей.

Таким чином, хоча досвід в приватних продажах і може бути корисний, при участі в тендерах (наприклад, при веденні переговорів з представниками замовника або оформленні офіційних заявок на участь), його категорично недостатньо. Беручи участь в тендері, компанія обмежена в термінах і засобах впливу на замовника, особливо якщо мова йде про держзакупівлі. Крім того, присутність конкурентів більш яскраво виражено. Таким чином, виграний тендер — більш вагома рядок в портфоліо компанії, ніж замовлення, отримані методами прямих продажів. Наприклад, сьогодні більшість державних замовників в умовах відбору постачальника передбачають таку вимогу, як наявність раніше виконаних державних замовлень.