Як проводиться продаж арештованого майна банків через систему ProZorro

Кількість доступних типів аукціонів в системі Прозорро. Продажі кожного дня тільки збільшується. Не так давно було реалізовано ще одне нововведення. Мова йде про проект, згідно якого можна реалізовувати майно боржників через систему ProZorro.

Більш детально про те, як це робиться ви можете ознайомитися, якщо перейдете за посиланням www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/arestovannoe-ymushestvo-bankov-na-ploshadke-saleuubcomua. На цьому ж ресурсі ви можете знайти і самі аукціони, що зможуть вас по-справжньому зацікавити.

Що це за майно та звідки воно береться

Під арештованим майном маються на увазі ті ресурси, що раніше були взяті в кредит певними особами. Далі, коли вони перестали виплачувати внески по кредиту, держава має право конфіскувати це майно на свою користь. Важливо зазначити, що для того, щоб майно відправилося на реалізацію в систему Прозорро. Продажі, повинно бути прийняте відповідне рішення судовою інстанцією.

Відповідно, в якості майна може бути як квартира, автомобіль, електроніка так і земельні ділянки. Все залежить від окремо взятих випадків.

Як проводяться аукціони в системі ProZorro. Sale

Все починається з того, що учасникам потрібно знайти акредитований електронний майданчик. В даному випадку до таких можна віднести сайт УУБ. Ви можете скористатися майданчиком sale.uub.com.ua та знайти там те оголошення, що вас зацікавить.

Варто зазначити, що на версії сайта uub.com.ua зараз не проводяться ніякі аукціони. Тому, варто перейти за посиланням на банери, який перенаправить вас до потрібного майданчика.

Що стосується самого алгоритму дій, згідно якого проводяться аукціони з продажу арештованого майна, то виглядає він наступним чином:

  • Конфісковане майно передається в якості активу на подальшу реалізацію;
  • Проходить етап підготовки до проведення аукціону в електронному форматі;
  • Далі, учасники отримують змогу зареєструвати свої особисті пропозиції;
  • Після цього, наступає сам етап проведення торгів;
  • Далі, підводяться підсумки та формується відповідний звіт з визначеним переможцем.

Лише після цього наступає етап, коли проводиться оформлення прав власності на те саме майно. Варто зазначити, що важливим етапом вважається саме підготовка арештованого майна банків до продажу. Тому, варто вчасно провести його оцінку.